Biżuteria srebrna, Porady biżuteryjne

Dlaczego warto zainwestować w dobrą jakość biżuterii srebrnej?

Kobiety kochają srebrną biżuterię i z chęcią ją kupują. Bardzo często decydujemy się na promocje czy jakieś okazje – trzeba jednak dokładnie sprawdzać takie wyprzedaże, ponieważ nie zawsze są na nich sprzedawane wyroby dobrej jakości. Wiele osób nie zwraca uwagi na wykończenie produktu, a właśnie na niską cenę – jest to spory błąd, okazuje się że lepiej dołożyć i kupić wyrób lepszej jakości.

Po pierwsze, wiadomo że zazwyczaj cena idzie w parze z jakością – za niskie ceny nie spodziewajmy się cudów, tania jest raczej biżuteria słabo wykończona, która nie jest najwyższych lotów, zwykle wykonywana fabrycznie, czyli masowo. Nie raz w takich egzemplarzach odpadają zapięcia, wypadają oczka i mamy z tym później wiele problemów, a samej biżuterii po takiej „awarii” nie da się nosić. Bywa również, że wyjątkowo tania biżuteria nie jest tym, za co uchodzi – uważajmy widząc okazyjne ceny na biżuterię srebrną lub złotą. Bardzo możliwe, że jest ona wykonana ze zwykłego metalu posrebrzonego lub pozłoconego i jest naprawdę marnej jakości. Naszą uwagę powinny też przykuć elementy wyglądające jakby były wykonane z innego materiały niż reszta ozdoby lub zbytnio błyszczące – z tego typu biżuterią coś może być nie tak.

Bardzo często zdarza się, że takie wyroby wykonane są z niklu czy z innych metali sztucznych, które zakładane regularnie mogą powodować uczulenia. Zawsze trzeba sprawdzać próbę, która powinna znajdować się z tyłu srebrnej biżuterii czy w okolicy zapięcia, to zwykle świadczy o jakości i o tym, że materiał z jakiego jest wykonana jest prawdziwym srebrem lub złotem. Zazwyczaj również droższa biżuteria srebrna jest lepiej wykończona – ręcznie robione ozdoby zawsze są w cenie, ponieważ płacimy za ciężką pracę włożoną w wyrób i unikatowość produktu. Warto przyjrzeć się bliżej taniej i drogiej biżuterii srebrnej – bardzo często różnią się one poziomem wykończenia czy osadzenia kamieni i to są szczegóły, które mogą rzucać się w oczy, osoba obeznana z tematem doskonale rozpozna produkt tani i słabo wykończony. Jeśli dajemy komuś prezent czy chcemy mieć naprawdę dobrze wykonane kolczyki srebrne, lepiej dołożyć – oczywiście wcale nie musimy wybierać najdroższych sklepów, oferta jest bardzo szeroka również w tych sklepach które oferują nieco niższe ceny przy zachowaniu jakości. Zwykle są to salony mniejsze od najpopularniejszych sieciówek jubilerskich, w których ceny zawsze są nieco atrakcyjniejsze choćby z racji lokalizacji sklepów.