Biżuteria srebrna, Porady biżuteryjne

Jak biżuteria srebrna jest postrzegana przez kobiety?

wielbicielka biżuterii
Jak biżuteria srebrna jest postrzegana przez kobiety? – Jest to bardzo ciężkie pytanie, na które trudno sformułować odpowiednią odpowiedź. Na pewno srebrna biżuteria jest ważnym elementem ubioru kobiet, chociaż nie wszystkich – są panie, które, na co dzień żadnych ozdobnych elementów nie noszą, ponieważ po prostu tego nie lubią. Zwykle jednak należą do mniejszości. Biżuteria powstała już 100 tysięcy lat temu, jednak w tym okresie przyznawano jej całkowicie inne funkcje – religijne, symboliczne czy magiczne.

Biżuteria stała się również wyznacznikiem zamożności, ponieważ pozwalały sobie na nią osoby dobrze usytuowane, które również dzięki biżuterii ukazywały swój majestat. Z czasem, głównie z nadejściem chrześcijaństwa coraz częściej obok znaczenia symbolicznego biżuteria stała się elementem zdobniczym, pokazującym zamożność właścicielki i tak właściwie z niewielkimi modyfikacjami pozostało do chwili obecnej. Biżuteria dla kobiet nadal ma bardzo duże znaczenie – po pierwsze, jest ozdobą – większość kobiet kocha błyskotki, które może zakładać do ulubionej sukienki, które podkreślają rodzaj i typ ubioru i po prostu przyciągają wzrok. Biżuteria dodaje kobiecości, jest to element kojarzony głównie z płcią żeńską i wielu mężczyzn przyciąga wzrok do kobiety dobrze ubranej, z dobrze dopasowaną biżuterią. Trzeba, bowiem pamiętać, że złe dopasowanie biżuterii spowoduje efekt odwrotny i wcale nie okaże się ozdobą, natomiast może oszpecić. Kobiety postrzegają biżuterię, jako ozdobę, która ma na celu podkreślenie koloru ich oczu, włosów, ubioru, indywidualnych cech wyglądu jak i charakteru.

Większość pań po prostu lubi takie dodatki, gromadząc ich naprawdę wiele i mając biżuterię praktycznie na każdą okazję – jest to raczej mało szkodliwe, ale dość kosztowne hobby. Biżuterię można postrzegać ponadto, jako element maskujący niedoskonałości, a o tym często zapominamy. Jeśli kobieta ma drobną sylwetkę, powinna nosić wyłącznie delikatne wzory o niewielkich rozmiarach, natomiast przy masywnych sylwetkach zalecana jest wręcz biżuteria o fantazyjnych wzorach i barwach, które przyciągają wzrok. Trzeba wspomnieć, że biżuteria to nie tylko ozdoba – jest to metoda na zwiększenie poziomu pewności siebie, poprawę samopoczucia czy podkreślenie osobowości – trzeba postrzegać biżuterię również w takim wymiarze, który dostrzega coraz większa liczba kobiet kochających błyskotki.